Zalogowanie się jest jednoznaczne z akceptacją naszego REGULAMINU w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja 30.01.2015 r.)

REJESTRACJA

Akceptuję REGULAMIN
(wymagane)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Westa Druk sp. z o.o. w Łodzi. (wymagane)
pomoc
login

MAZURY AIRSHOW 2018

Pokazy lotnicze, kto z nas ich nie oglądał… W każdym sezonie letnim odbywają się one w całej Polsce. Są wśród nich jednak pokazy szczególne, o najdłuższej tradycji, bo odbywające się nieprzerwanie od 20 lat, gromadzące zawsze najliczniejszą widownię. To Mazury AirShow – pokazy odbywające się w Giżycku nad jeziorem Niegocin, oglądane przez zjeżdżające w ten region na dwa dni rzesze turystów.

To już dwadzieścia lat!

Co roku na mazurskim niebie pojawiają się smugi dymu, a powietrze wypełnia melodia silników lotniczych – dużych i małych, tłokowych, odrzutowych i śmigłowcowych. Na dwa sierpniowe dni letnia stolica Polski, Giżycko, kojarzona przede wszystkim z żeglarstwem, staje się stolicą polskiego lotnictwa, a to za sprawą Mazury AirShow, w roku 2018 odbywające się 4 i 5 sierpnia.

Początków nie znam

Kiedy na lotnisku Wilamowo zaczynały się spotkania lotników z Polski i okolic, kiedy publiczność zaczęła pojawiać się na organizowanych z tej okazji pokazach - miałem już od paru lat nieważne lotnicze papiery i trzymałem się od lotnisk raczej z dala, żeby nie było mi żal, że inni latają, a ja już nie. Siedziałem sobie spokojnie w Polskim Radiu i prowadziłem audycje. Tematy były różne, słuchacze telefonowali i pisali listy. W tej korespondencji znalazł się list nadany z okolic Rybnika, którego nadawca pisał o wielkim marzeniu - żeby choć raz spojrzeć na swoją okolicę z góry.

Zaproszenie… na mazurskie pokazy lotnicze!

Już wkrótce, 4-5 sierpnia rozpoczyna się 20., jubileuszowa edycja Mazury AirShow. Zachęcając do wybrania się w rejon Krainy Wielkich Jezior Mazurskich niniejszym chcielibyśmy przedstawić czytelnikom Angory (patrona medialnego) oczekiwane gwiazdy tych mazurskich pokazów lotniczych.

Mazury AirShow

Mazury AirShow można oglądać z wielu miejsc – brzegi jeziora są pojemne. Setki widzów oglądają je także z wody – ze statków, żaglówek i łodzi. Pokazy mają swoją telewizję internetową, transmisję oglądać można z całego świata. Komentatorem pokazów jest najbardziej znany polski prezenter radiowy i telewizyjny - Tadeusz Sznuk. Jako pilot zapewnia barwny i kompetentny komentarz.