Zalogowanie się jest jednoznaczne z akceptacją naszego REGULAMINU w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja 30.01.2015 r.)

REJESTRACJA

Akceptuję REGULAMIN
(wymagane)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Westa Druk sp. z o.o. w Łodzi. (wymagane)
pomoc
login

MAZURY AIRSHOW 2019

Pokazy lotnicze, kto z nas ich nie oglądał… W każdym sezonie letnim odbywają się one w całej Polsce. Są wśród nich jednak pokazy szczególne, o najdłuższej tradycji, bo odbywające się nieprzerwanie od 21 lat, gromadzące zawsze najliczniejszą widownię. To Mazury AirShow – pokazy odbywające się w Giżycku nad jeziorem Niegocin, oglądane przez zjeżdżające w ten region na dwa dni rzesze turystów.

Dwadzieścia lat minęło

Trudno w to uwierzyć, ale wszystko zaczęło się jeszcze w ubiegłym... tysiącleciu. Był rok 1999, gdy na zrewitalizowanym przez nowego właściciela lotnisku Kętrzyn-Wilamowo zorganizowano Festyn Lotniczy Kętrzyn. Impreza o lokalnym jeszcze wówczas zasięgu, ale z ambicjami, wpisywała się w trend popularyzowania lotnictwa przez prywatne firmy czy fundacje. Z upływem lat pokazy zmieniały nazwę, rozszerzały swój zasięg – także i geograficzny, zawsze jednak pozostając wiernymi Krainie Tysiąca Jezior.

Na Błękitnych Skrzydłach...

Jak zwykle w pierwszy weekend sierpnia międzynarodowa brać lotnicza i od lat wierni widzowie mazurskich pokazów lotniczych przybędą do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich na dwa dni pełne wrażeń. Spędzą je głównie w Giżycku, oglądając pokazy nad jeziorem Niegocin, a także w Kętrzynie, na lotnisku Wilamowo, gdzie stała wystawa zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem osób zafascynowanych lotnictwem. Zbliża się kolejna, 21. już edycja mazurskich pokazów lotniczych znanych w Europie jako Mazury AirShow.