Zalogowanie się jest jednoznaczne z akceptacją naszego REGULAMINU w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja 30.01.2015 r.)

REJESTRACJA
Akceptuję REGULAMIN
(wymagane)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Westa Druk sp. z o.o. w Łodzi. (wymagane)

MAZURY AIRSHOW 2019

Pokazy lotnicze, kto z nas ich nie oglądał… W każdym sezonie letnim odbywają się one w całej Polsce. Są wśród nich jednak pokazy szczególne, o najdłuższej tradycji, bo odbywające się nieprzerwanie od 21 lat, gromadzące zawsze najliczniejszą widownię. To Mazury AirShow – pokazy odbywające się w Giżycku nad jeziorem Niegocin, oglądane przez zjeżdżające w ten region na dwa dni rzesze turystów.

Dwadzieścia lat minęło

Trudno w to uwierzyć, ale wszystko zaczęło się jeszcze w ubiegłym... tysiącleciu. Był rok 1999, gdy na zrewitalizowanym przez nowego właściciela lotnisku Kętrzyn-Wilamowo zorganizowano Festyn Lotniczy Kętrzyn. Impreza o lokalnym jeszcze wówczas zasięgu, ale z ambicjami, wpisywała się w trend popularyzowania lotnictwa przez prywatne firmy czy fundacje. Z upływem lat pokazy zmieniały nazwę, rozszerzały swój zasięg – także i geograficzny, zawsze jednak pozostając wiernymi Krainie Tysiąca Jezior.

Na Błękitnych Skrzydłach...

Jak zwykle w pierwszy weekend sierpnia międzynarodowa brać lotnicza i od lat wierni widzowie mazurskich pokazów lotniczych przybędą do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich na dwa dni pełne wrażeń. Spędzą je głównie w Giżycku, oglądając pokazy nad jeziorem Niegocin, a także w Kętrzynie, na lotnisku Wilamowo, gdzie stała wystawa zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem osób zafascynowanych lotnictwem. Zbliża się kolejna, 21. już edycja mazurskich pokazów lotniczych znanych w Europie jako Mazury AirShow.

Mazury AirShow ’19 w subiektywnej recenzji!

W Polsce jest wiele pokazów lotniczych i co roku pojawiają się nowe, jednak wśród nich zdecydowanie wyróżnia się Mazury AirShow. Nie dość, że jest to jedyna coroczna impreza lotnicza organizowana nieprzerwanie od ponad 20 lat, to jeszcze są to jedyne pokazy lotnicze w Polsce, które mają swój własny periodyk – „Mazury AirShow”. Ten wydawany raz w roku magazyn opisuje nie tylko atrakcje imprezy, ale także ciekawe wydarzenia lotnicze związane z samymi pokazami oraz regionem. Właśnie ukazał się jego drugi numer.

Głos mazurskich pokazów

Na niebie wielobarwne smugi dymu, miarowo grają silniki. Po samolotach – śmigłowce, po śmigłowcach – wiatrakowce, za sterami – doświadczeni piloci. Niebo nad Niegocinem wypełnia melodia wielu silników. Po chwili na niebie rozkwitają czasze spadochronów... Czy mamy wszystko? Brakuje jednego.

Między niebem a jeziorem

Choć Giżycko postrzegane jest głównie jako mekka polskiego żeglarstwa, to przez dwa dni w roku miejsce to przyciąga tysiące miłoś­ników samolotów i lotniczych ewolucji. Wszystko za sprawą Mazury AirShow.

Mazurskie mariny na nowo

Kiedy wiosną 2011 roku otwierano w Mikołajkach pierwszą z dwunastu zaplanowanych na Warmii i Mazurach Ekomarin, z pewnością nie wszyscy goście pikniku ekologicznego i kibice regat Eko Mariny Cup zdawali sobie sprawę, w jak ważnym wydarzeniu uczestniczą.