Nick Kyrgios
Agnieszka Radwańska
Serena Williams

Iga Świątek – Jana Fett [RELACJA NA ŻYWO]

Iga Świątek — Jana Fett to mecz 1. rundy Wimbledonu. Polka, liderka światowego rankingu, jest zdecydowaną faworytką nie tylko tego spotkania, ale i całego turnieju. Jej rywalką we wtorek jest 25-letnia Chorwatka, zajmująca 252. miejsce w rankingu WTA. Czy Świątek gładko awansuje dalej? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego meczu i wyniku live. Początek we wtorek, 28 czerwca, o godz. 14.15.

27 czerwca 2022, 19:29
Iga Świątek
Iga Świątek (Foto: Julian Finney / Staff / Getty Images)

6 - 0 set 1 6 - 3 set 2
{number} {name} gol w minucie {goal} penalty in a minute {penalty} żółta kartka w minucie {yellowCard} czerowna kartka w minucie {redCard} blue card in a minute {blueCard} rzut karny w minucie {penaltyKick} gol po karnym w minucie {penaltyKickGoal} brak gola po karnym w minucie {penaltyKickMiss} zmiana w minucie {changes} wejście na murawę w minucie {changeIn} zejście z murawy w minucie {changeOut} rzut rożny w minucie {cornerKick} kontuzja w minucie {contusion} czas {time} {number}

{{heat}}
{{players.0.helmet}} {{players.0.name}} {{players.0.points}} {{heatResult.firstTeam}}:{{heatResult.secondTeam}}
{{players.1.helmet}} {{players.1.name}} {{players.1.points}}
{{players.2.helmet}} {{players.2.name}} {{players.2.points}}
{{players.3.helmet}} {{players.3.name}} {{players.3.points}}
{{message}}

Witamy w relacji!

Iga Świątek rozpoczyna dziś walkę na Wimbledonie! Pierwszą rywalką najlepszej tenisistki świata na kortach w Londynie będzie Jana Fett
Numer 1 rankingu WTA rozpocznie Wimbledon występem na korcie centralnym
Jana Fett zajmuje obecnie dopiero 252. miejsce w rankingu WTA i do Wimbledonu dostała się dzięki wygranym kwalifikacjom. Iga Świątek jeszcze nigdy nie miała okazji się z nią zmierzyć
Iga Świątek jest numerem jeden rankingu WTA nieprzerwanie od 4 kwietnia
Mecz Igi Świątek z Janą Fett rozpocznie się chwilę po godzinie 14:30
Iga Świątek i Jana Fett pojawiły się właśnie na korcie centralnym!

Za nami losowanie. Podaniem mecz ten rozpocznie Iga Świątek

Trwa jeszcze krótka rozgrzewka obu tenisistek. Za kilka minut rozpocznie się mecz Iga Świątek - Jana Fett

Koniec rozgrzewki. Zaczynamy ten mecz!

0:15

W pierwszej wymianie tego meczu Świątek trafia w aut

15:15

Polka znakomicie zachowała się przy siatce, nie dając szans rywalce na dobiegnięcie do piłki!

30:15

Precyzyjny serwis Świątek! Fett returnuje poza kort

30:30

Nadepnęła linię przy serwisie Iga Świątek

40:30

Celny forhend naszej reprezentantki i Iga Świątek jest bliska wygrania pierwszego gema

15:40

Najdłuższa w tym starciu wymiana zakończyła się niewymuszonym błędem Polki. Iga Świątek odbiła w aut

30:40

Podwójny błąd serwisowy Jany Fett

40:40

Znakomity return Igi Świątek!

AD:40

Kolejny błąd serwisowy Chorwatki! Iga Świątek może ją zaraz przełamać!

2:0

Jana Fett przełamana już przy swoim pierwszym serwisie!

0:15

Szczęśliwy return Fett, która po taśmie zdołała przebić piłkę tuż za siatką na stronę Igi Świątek

15:15

Tym razem 252. rakieta świata już nie miała tyle szczęścia i piłka po jej returnie nie przeszła na drugą stronę

15:30

Nieczyste odbicie Igi Świątek

30:30

Potężny forhend Igi Świątek doprowadza do wyrównania w trzecim gemie!

30:40

Minimalny aut i Jana Fett ma break pointa

40:40

Również Chorwatka nie trafia w kort. Iga Świątek nie daje się jeszcze przełamać i doprowadza do równowagi

AD:40

Jana Fett odbija w siatkę. Za moment Iga Świątek może prowadzić już 3:0

3:0

Znakomity serwis Polki, z którym nie radzi sobie Jana Fett! Iga Świątek powiększa prowadzenie

40:15

Ponownie nie trafiła w pole gry tenisistka z Chorwacji. Iga Świątek może ją po raz drugi przełamać!

4:0

Podwójny błąd serwisowy Fett, co oznacza drugie przełamanie jej podania i prowadzenie 4:0 Igi Świątek!

5:0

Jest moc! Bardzo silny serwis Polki i bez szans na odbiór była Jana Fett. Piąty gem również na korzyść 21-latki z naszego kraju

30:30

Tym razem znowu mocno zaserwowała Chorwatka. Świątek nie zdołała tej piłki przebić na stronę rywalki

40:30

Ależ precyzja Igi Świątek przy bekhendzie! Piłka setowa przed Polką!

40:40

Wyrównuje dzięki dobremu serwisowi Jana Fett

40:AD

W aut returnuje Iga Świątek i jej rywalka staje przed szansą wygrania pierwszego gema w tym spotkaniu

40:40

Nasza reprezentantka wciąż walczy o 6:0! Dobre zachowanie Igi Świątek, która doprowadziła do równowagi

40:AD

Teraz to Jana Fett skutecznie zagrała blisko siatki

40:40

Nie wykorzystała szansy na wygranie gema Chorwatka. Ponownie przydarzył jej się podwójny błąd serwisowy - po raz piąty w tym meczu

AD:40

Jana Fett odbija w aut i druga piłka setowa przed Igą Świątek!

40:40

To zdecydowanie najdłuższy gem w tym pojedynku. Jana Fett wyrównuje udanym forhendem

AD:40

Perfekcyjny forhend Polki i przed Świątek trzecia piłka setowa

6:0

Jana Fett w aut! Chorwatka zostaje po raz trzeci dzisiaj przełamana, co oznacza, że Iga Świątek do zera wygrała pierwszego seta na tegorocznym Wimbledonie

Znakomicie w pierwszym secie zaprezentowała się Iga Świątek!

Rozpoczynamy drugą partię

0:15

Podaniem rozpoczyna drugiego seta Polka. Na początek odbicie w siatkę po krótkiej wymianie

0:30

Powiększa prowadzenie Jana Fett

0:40

Źle rozpoczyna się drugi set dla Świątek. Podwójny błąd serwisowy Polki i Jana Fett ma trzy piłki na przełamanie

0:1

Iga Świątek nie trafia w kort, co oznacza, że na początku drugiego seta Jana Fett przełamuje jej serwis i wygrywa pierwszego gema w tym starciu

40:15

Wielka szansa na przełamanie powrotne w wykonaniu Igi Świątek! Co najmniej dwa break pointy przed Polk

1:1

Przełamanie powrotne staje się faktem! Iga Świątek przełamała jak dotąd wszystkie serwisy swojej rywalki!

15:0

Lepiej trzeciego gema w drugim secie rozpoczyna raszynianka

15:15

Udany return Fett, po którym Świątek odbija w aut

30:15

Trafia forhendem przy samej linii Iga Świątek!

30:30

Pomyliła się nasza reprezentantka. Niewymuszony błąd Świątek

30:40

Znowu nieczysto odbija Polka. Break point przed Janą Fett

1:2

Iga Świątek odbija w aut i zostaje po raz drugi w tym secie przełamana!

0:15

Ponownie nie trafia w kort Polka

0:30

Nieudane odbicie Igi Świątek i Jana Fett powiększa przewagę

0:40

Świątek trafia w siatkę od razu po mocnym serwisie rywalki. Jana Fett ma szansę wygrać pierwszego w tym meczu gema przy swoim podaniu