Kup subskrypcję
Zaloguj się

Sekretarz handlu USA rozmawiała z Gowinem. O wolności mediów i amerykańskich inwestycjach

Sekretarz handlu Stanów Zjednoczonych Gina Raimondo po spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem przekazała, że w rozmowie z nim podkreśliła, że "działania ograniczające amerykańskie inwestycje w Polsce zagrożą amerykańskiej i polskiej gospodarce". Zwróciła także uwagę na wolność mediów.

Jarosław Gowin poruszył temat relacji dwustronnych i współpracy gospodarczej, reaktywacji formatu Dialogu Gospodarczego i Handlowego oraz Ustawy o radiofonii i telewizji.
Jarosław Gowin poruszył temat relacji dwustronnych i współpracy gospodarczej, reaktywacji formatu Dialogu Gospodarczego i Handlowego oraz Ustawy o radiofonii i telewizji. | Foto: Andrzej Iwanczuk/REPORTER / East News

"Miałam przyjemność rozmawiać dziś z wicepremierem Jarosławem Gowinem, by podkreślić, że działania ograniczające amerykańskie inwestycje w Polsce zagrożą amerykańskiej i polskiej gospodarce i podważą nasze wspólne zaangażowanie na rzecz wolnych i uczciwych mediów" - napisała na Twitterze Gina Raimondo.

Chargé d'affaires amerykańskiej ambasady w Polsce Bix Aliu podał, że "Gina Raimondo podczas ważnej rozmowy telefonicznej z wicepremierem Jarosławem Gowinem podkreśliła wspólne wartości Polski i USA". - Wzmacnianie współpracy ekonomicznej jest w naszym wspólnym interesie - dodał.

"Podczas rozmowy z sekretarz handlu Giną Raimondo, wicepremier Jarosław Gowin poruszył temat relacji dwustronnych i współpracy gospodarczej, reaktywacji formatu Dialogu Gospodarczego i Handlowego oraz Ustawy o radiofonii i telewizji, a także proponowanej do niej poprawki" - podało Porozumienia na Twitterze.

Porozumienie chce zmian w ustawie "lex TVN"

Wicepremier Gowin mówił wcześniej w środę w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, że bez poprawki złożonej przez Porozumienie to ugrupowanie nie poprze nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji (ustawa "lex TVN").

Porozumienie chce wprowadzić do ustawy poprawkę, która zakłada rozszerzenie grupy krajów mogących być większościowymi właścicielami telewizji w Polsce na wszystkie kraje OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Należą do niej m.in. Stany Zjednoczone.