Zalogowanie się jest jednoznaczne z akceptacją naszego REGULAMINU w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja 30.01.2015 r.)

REJESTRACJA

Akceptuję REGULAMIN
(wymagane)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Westa Druk sp. z o.o. w Łodzi. (wymagane)
pomoc
login

BIBLIOTEKA ANGORY

Adam Lewaszkiewicz
Przez trzy epoki

Wspomnienia łódzkiego dziennikarza

Przez trzy epoki, czyli wojnę, PRL i transfermację przemaszerował chłopak z Bałut - harcerz, student, reporter miejski, w końcu redaktor naczelny popołudniówki "Express Ilustrowany". Autor jest pomysłodawcą niezliczonej ilości konkursów, akcji i imprez. Organizator m.in. pokazu Małego Fiata w Łodzi przed jego produkcją w Polsce, imprezę, którą obejrzało ponad 100 tys. ludzi; współorganizator przejazdu przez miasto Czterech pancernych i psa; organizator zbiórki pieniędzy, z których ufundowano 100 mieszkań dla sierot; pomysłodawca koszulek z gazetowym nadrukiem, w które ubrał prawie pół Polski.

Ujawnia kulisy pracy w redakcji, pokazuje skomplikowaną technikę druku gazet. Wędrówkę po papierowym świecie Gutenberga kończy opisem powstania ogólnopolskiego Tygodnika "ANGORA", wprowadzając do dzisiejszej jego redakcji. Fakty, ludzie i wydarzenia okraszone są licznymi anegdotami.

cena: 40,00 zł