0:00
0:00

0:00

Prawa autorskie: Ilustracja: Weronika Syrkowska, OKO.pressIlustracja: Weronika...

Branża influencerska to alternatywny świat, rządzący się własnymi prawami. Są w nim naprawdę duże pieniądze, są konflikty i skandale. Agresywne szczucie zostało skapitalizowane. Źródłem zarobkowania są walki w oktagonie, tak zwane freak fighty. Ale żeby się do nich dostać, trzeba najpierw mieć z kimś konflikt, a potem go podgrzewać, żeby ludzie chcieli obejrzeć walkę. Im więcej wyzwisk, ataków i emocji, tym lepiej.

Wszystko kręci się wokół skandali i afer.

Mało się o tym mówi, ale influencerzy płacą za takie życie bardzo wysoką cenę. Nie należą do siebie, tylko do internautów. W ich życiu nie ma żadnej prywatności, jest za to ciągła presja i solidny stres. Przy czym dorośli sami decydują się na takie funkcjonowanie. Dzieci, prezentowane w mediach społecznościowych od urodzenia przez zarabiających na nich rodziców, nie mają nic do powiedzenia. Nie dostają nawet szansy na prywatność.

Po świecie influencerów oprowadza Jakub Wątor, dziennikarz portalu Spider`s Web, autor książki „Influenza. Mroczny świat influencerów”.

Otwórz oko

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zaangażowanych Czytelników OKO.press Zaloguj się lub załóż darmowe (na zawsze!) konto.

Po świecie influencerów oprowadza Jakub Wątor, dziennikarz portalu Spider`s Web, autor książki „Influenza. Mroczny świat influencerów”.

Jakub Wątor, autor książki "Influenza. Mroczny świat influencerów", foto materiały autora

Mój pierwszy influencer

Anna Mierzyńska, OKO.press: Pana książka „Influenza. Mroczny świat influencerów” w pewnym sensie opowiada o świecie alternatywnym. W tym znaczeniu, że dla ludzi, którzy w tym świecie nie funkcjonują, jest to przestrzeń zupełnie obca, tajemnicza i rządząca się własnymi prawami. Dlatego mam prośbę, by pełnił Pan rolę swego rodzaju przewodnika, dobrze? Zacznijmy od sprawy podstawowej – kim jest influencer?

;

Udostępnij:

Anna Mierzyńska

Analizuje funkcjonowanie polityki w sieci. Specjalistka marketingu sektora publicznego, pracuje dla instytucji publicznych, uczelni wyższych i organizacji pozarządowych. Stała współpracowniczka OKO.press

Komentarze