Zalogowanie się jest jednoznaczne z akceptacją naszego REGULAMINU w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja 30.01.2015 r.)

REJESTRACJA
Akceptuję REGULAMIN
(wymagane)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Westa Druk sp. z o.o. w Łodzi. (wymagane)

BIBLIOTEKA ANGORY

Marek Koprowski
Spowiedź praktykującego alkoholika

Cykl publikowany w tygodniku ANGORA felietonów Marka Koprowskiego o jego walce z alkoholizmem - opublikowany w formie książki. Niezwykłe studium uzależnienia i walki z nałogiem.

Zmarły w 2009 roku Marek Koprowski był dziennikarzem, poetą, prozaikiem, krytykiem literackim, ale też znawcą filmu i teatru. Przeszedł prawdziwą szkołę życia: pracował w cegielni, przędzalni, na wysokościach, wypalał węgiel w Bieszczadach, pracował przy rozładunku wagonów... Poszukiwał dzieł sztuki, był pomocnikiem operatora kamery. Potem zajął się dziennikarstwem, pisał reportaże, wywiady, sprawozdania, felietony, eseje, humoreski, recenzje literackie... Był autorem wielu wierszy i książeczek dla dzieci. Na początku lat 90-tych zaczął współpracę z tygodnikiem ANGORA, dla którego napisał cykl m.in. cykl felietonów "Spowiedź praktykującego alkoholika. Ich zbiór stanowi właśnie niniejsza publikacja.

Samotność alkoholika to coś więcej niż niż brak towarzystwa w bolesnych momentach trzeźwienia w odpędzaniu lęków porannych czy innych objawach nadwyrężenia mózgu przez długotrwałe picie. To samotność chorego którego choroby nikt nie rozumie. Bo jak zrozumieć że człowiek często wrażliwy uzdolniony mądry rujnuje swoje życie niszczy przyszłość zatraca siebie ? To może pojąć inny alkoholik lub specjalista od uzależnień. - I to nie każdy.... Opowiadałem kiedyś pewnej pani doktor zresztą na jej życzenie o swojej chorobie jej przebiegu o pogłębianiu się nałogu kolejnych jego fazach i tak dalej.... Słuchała z uwagą.Gdy skończyłem ponadgodzinna opowieść zapytała z pustką w oczach " To co to właściwie jest ten alkoholizm?" - też chciałbym wiedzieć.....

cena: 33,00 zł