Zalogowanie się jest jednoznaczne z akceptacją naszego REGULAMINU w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja 30.01.2015 r.)

REJESTRACJA
Akceptuję REGULAMIN
(wymagane)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Westa Druk sp. z o.o. w Łodzi. (wymagane)

PODCASTY ANGORY

2021-06-16 09:14:33

Garaż ANGORY#005

Garaż ANGORY. Podcast pełen aktualności ze świata motoryzacji, testów najnowszych aut, historii, ciekawostek, opinii i porad dla każdego kierowcy. Zapraszają: Maciek Woldan (Tygodnik Angora) i Mikołaj Adamczuk (Autoblog.pl). #005 W tym odcinku zjedziemy z asfaltu na szeroko rozumiane bezdroża (Toyota Land Cruiser, Jeep Wrangler Rubicon i... Hyundai Tucson), ale wcześniej opowiemy o najważniejszej premierze Kii od czasów pierwszego Ceed’a (EV6)...
POSŁUCHAJ
Dawid Olejniczak, były zawodowy tenisista, a obecnie komentator tenisa w Polsacie Sport i Eurosporcie opowiada w Skarbcu ANGORY o tym, jak bardzo na przestrzeni lat zmienił się tenis. Wspomina też współpracę z Igą Świątek. Posłuchajcie, jak zapamiętał dziś naszą najlepszą tenisistkę z czasów, gdy miała 12 lat?
POSŁUCHAJ
2021-06-02 10:15:23

Garaż ANGORY#004

Garaż ANGORY. Podcast pełen aktualności ze świata motoryzacji, testów najnowszych aut, historii, ciekawostek, opinii i porad dla każdego kierowcy. Zapraszają: Maciek Woldan (Tygodnik Angora) i Mikołaj Adamczuk (Autoblog.pl). #4 Czwarty odcinek poświęciliśmy przede wszystkim kamperom (VW Multivan California, Ford Transit Nugget, Toyota ProAce Verso i inne...). Porozmawialiśmy też o tym, co wymyśliło Audi, aby największy hit tej marki sprzedawał się jeszcze lepiej (Q5 Sportback). Spróbowaliśmy także znaleźć wady nowego Opla Insignii...
POSŁUCHAJ
Arek „Motyl” Dembiński jest byłym żołnierzem Jednostki Specjalnej GROM i weteranem misji w Iraku i Afganistanie. Przed rozpoczęciem służby w jednostce GROM trenował sztuki walki, był zawodnikiem kadry Polski w kick-boxingu. W Afganistanie został poważnie ranny. Dziś zajmuje się szkoleniami, m.in. samoobrona (system Krav Maga i Fight and Shooting (połączenie umiejętności walki i strzelania w różnych sytuacjach zagrożenia życia). W podcaście Skarbiec Angory mówi, co robić, żeby móc poczuć się bezpieczniej na polskich ulicach.
POSŁUCHAJ
2021-05-26 16:56:50

Garaż ANGORY#003

Garaż ANGORY. Podcast pełen aktualności ze świata motoryzacji, testów najnowszych aut, historii, ciekawostek, opinii i porad dla każdego kierowcy. Zapraszają: Maciek Woldan (Tygodnik Angora) i Mikołaj Adamczuk (Autoblog.pl). #3W trzecim odcinku opowiadamy o tym, jakie pierwsze wrażenie robią najświeższe elektryczne i hybrydowe Mercedesy. Interesuje nas także, dlaczego nie można kupić najbardziej pożądanej Toyoty ostatnich lat i czy jest czego żałować (GR Yaris)? A ponadto, w czym 22-letnie BMW (E46) jest lepsze od zupełnie nowego (M4) i czy flagowy Opel (Insignia) gra w jednej lidze z autami premium?
POSŁUCHAJ
Firma w Czechach”, „firma na Słowacji” - to według wyszukiwarki Google jedne z najchętniej wyszukiwanych haseł po prezentacji przez Prawo i Sprawiedliwość 15 maja nowego, Polskiego Ładu. Zmiany proponowane przez polityków opcji rządzącej mogą uderzyć po kieszeni przedsiębiorców prowadzących w Polsce działalność gospodarczą. Co dokładnie się zmieni? Czy zarejestrowanie biznesu u naszych sąsiadów może się opłacać? Na te i inne pytania odpowiadał w Skarbu ANGORY Tadeusz Burski, Polak mieszkający od 24 lat w czeskiej Pradze. Tam m.in. pomaga przenosić firmy z Polski do Czech. Z gościem rozmawiał Tomasz Barański, podcast zmontował: Wojciech Barczak.
POSŁUCHAJ
2021-05-19 12:11:17

Garaż ANGORY#002

Garaż ANGORY. Podcast pełen aktualności ze świata motoryzacji, testów najnowszych aut, historii, ciekawostek, opinii i porad dla każdego kierowcy. Zapraszają: Maciek Woldan (Tygodnik Angora) i Mikołaj Adamczuk (Autoblog.pl). #2 W drugim odcinku opowiadamy o wyjątkowej hybrydzie plug-in, tankowanej olejem napędowym, nachodzącym z Japonii ratunku dla silników spalinowych, o tym co kupują polscy milionerzy, a także o bardzo szybkiej Toyocie i jeszcze szybszym BMW...
POSŁUCHAJ
Rozmowa z Zenonem Kruczyńskim (ur. 1950), dawniej myśliwym, dziś ekologiem, autorem książek "Farba znaczy krew" i "Ilustrowany samouczek antymyśliwski". Bohater podcastu to aktywista ekologiczny zaangażowany na rzecz zmiany stosunku wobec zwierząt i środowiska. Działa w organizacjach pozarządowych, autor projektu „Wgląd w relację pomiędzy ludźmi a zwierzętami”, nauczyciel mindfulness. Mieszka na Kaszubach.
POSŁUCHAJ
2021-05-12 22:52:58

Garaż ANGORY#001

Garaż ANGORY. Podcast pełen aktualności ze świata motoryzacji, testów najnowszych aut, historii, ciekawostek, opinii i porad dla każdego kierowcy. Zapraszają: Maciek Woldan (Tygodnik Angora) i Mikołaj Adamczuk (Autoblog.pl). #1 W pierwszym odcinku opowiadamy o najtańszym nowym elektrycznym samochodzie na rynku, „latającym dywanie” z Francji, najlepiej sprzedających się modelach w Polsce i o dwóch luksusowych niemieckich autach, które łącznie kosztują milion złotych...
POSŁUCHAJ
Gościem Skarbca ANGORY jest Wojciech Zemek, wieloletni sekretarz Stanisława Lema, znanego futurologa, najwybitniejszego twórcy polskiej fantastyki naukowej. W podcaście poznajemy Stanisława Lema widzianego oczami swojego najbliższego współpracownika. Mowa też o recepcji i wizjonerstwie polskiego pisarza, podziwianego i docenianego często bardziej na świcie niż w swoim rodzinnym kraju. Rozmowę poprowadził Tomasz Barański, a zmontował Wojciech Barczak.
POSŁUCHAJ
Znany dziennikarz Andrzej Bober publikuje w "Tygodniku ANGORA" cykl teksów pt. Tajemnice wizytownika Andrzeja Bobera". W podcaście SKARBIEC ANGORY opowiada tymczasem o swoje dziennikarskiej drodze, zawodowych i życiowych wyborach. Mówi, że "nie jest łaskawy dla swoich bohaterów", a oceniając stan współczesnych mediów ubolewa, że "wzajemne szczucie jeden na drugiego objawia się jeszcze bardziej niż kilka lat temu". Z gościem rozmawiał Tomasz Barański/ANGORA
POSŁUCHAJ
Znany dziennikarz Andrzej Bober publikuje w "Tygodniku ANGORA" cykl teksów pt. Tajemnice wizytownika Andrzeja Bobera". W podcaście SKARBIEC ANGORY opowiada tymczasem o swoje dziennikarskiej drodze, zawodowych i życiowych wyborach. Mówi, że "nie jest łaskawy dla swoich bohaterów", a oceniając stan współczesnych mediów ubolewa, że "wzajemne szczucie jeden na drugiego objawia się jeszcze bardziej niż kilka lat temu". Z gościem rozmawiał Tomasz Barański/ANGORA
POSŁUCHAJ
Michał Ogórek, felietonista Tygodnika ANGORA mówi w podcaście Tygodnika Angora o tym, jak zmienia się nasz stosunek do pracy. Zwraca też uwagę na to, że pandemia jako katastrofa dla jednych, stała się szansą (raczej zwodniczą) dla innych.
POSŁUCHAJ
Wojciech Jama to znany kolekcjoner komiksów, twórca Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. W podcaście Skarbiec ANGORY opowiada o swojej kolekcjonerskiej pasji oraz spotkaniach z najważniejszymi twórcami komiksów w Polsce. Ocenia także sytuacje na rynku kolekcjonerskim, gdzie komiksy stają się obiektami coraz droższymi. Gość Tygodnika ANGORA mówi też o swoim celu, którym jest powołanie do życia Muzeum Komiksu.
POSŁUCHAJ
Karolina van Ede Tzenvirt, Polska mieszkającą od ponad 20 lat w Jerozolimie, opowiada, jak władze Izraela poradziły sobie z pandemią koronawirusa. Przedstawia m.in. życie codzienne wielokulturowej społeczności państwa Izrael, mówi o masowych szczepieniach, a także opisuje postawę ultraortodoksyjnych Żydów, m.in. Chasydów, którzy unikali szczepień przez co masowo się zakażali.
POSŁUCHAJ
Razem z Adrianem Zandbergiem spróbujemy odpowiedzieć na pytania, dlaczego w Polsce nadal świetnie trzyma się model szefa zamordysty? Będziemy rozmawiać także o tym, dlaczego ludzie o lewicowych poglądach rzadko głosują na lewicę? Rozmawia: Jacek Sut
POSŁUCHAJ
Gościem Tomasza Barańskiego w podcaście Skarbiec Angory był legendarny przywódca Solidarności Lech Wałęsa (ur. 1943). Były prezydent RP, laureat pokojowej nagrody Nobla, w rozmowie z ANGORĄ wspomina historyczne wydarzenia, w których uczestniczył oraz wybory, których dokonywał. Mówi także o roli Kościoła i rodziny w swoim życiu.
POSŁUCHAJ
Gościem Tomasza Barańskiego w podcaście Skarbiec Angory był legendarny przywódca Solidarności Lech Wałęsa (ur. 1943). Były prezydent RP, laureat pokojowej nagrody Nobla, w rozmowie z ANGORĄ wspomina historyczne wydarzenia, w których uczestniczył oraz wybory, których dokonywał. Mówi także o roli Kościoła i rodziny w swoim życiu.
POSŁUCHAJ
Rozmowa z poetą, reżyserem i szermierzem. Jacek Sut postara się dowiedzie, z czego żyją dzisiaj poeci, jak Michał Zabłocki patrzy na rzeczywistość i co sądzi o aferze związanej z łódzką Filmówką, którą ukończył jako reżyser.
POSŁUCHAJ
Gościem Skarbca Angory był Jakub Wudarski, biolog molekularny, profesor z Narodowego Instytutu Biologii Podstawowej w Okazaki w Japonii. Uczony wyjaśnił istotę działania testów serologicznych wykrywające przeciwciała na SARS-CoV-2.
POSŁUCHAJ
W tym odcinku podcastu jego autor, zawodowy aktor, porusza temat kontrowersji związanych z ostatnimi aferami dotyczącymi przemocy i mobbingu w medialnej korporacji i szkołach aktorskich.
POSŁUCHAJ
Grzegorz Majda, ogrodnik w trzecim pokoleniu, twórca popularnego w internecie Zielonego Pogotowia opowiada o swojej pasji, jaką jest ogrodnictwo. Swoją wiedzą dzieli się z milionami Polaków. - Jestem jak ogrodniczy wujek Google - mówi od sobie w rozmowie z ANGORĄ Majda. Przyszła wiosna - czas brać się do roboty... W rozmowie także o pszczołach, myszach i drożejących działkach - pandemii koronawirusa napędza koniunkturę na życie za miastem.
POSŁUCHAJ
Grzegorz Majda, ogrodnik w trzecim pokoleniu, twórca popularnego w internecie Zielonego Pogotowia opowiada o swojej zawodowej drodze, która ściśle jest powiązana z tym, co kocha robić. Jego pasją jest zakładanie i pielęgnowanie ogrodów. - Jestem jak ogrodniczy wujek Google - mówi od sobie w rozmowie z ANGORĄ Majda, który doradza milionom Polaków, jak z powodzeniem i pasją uprawiać rośliny. A przyszła wiosna - czas brać się do roboty...
POSŁUCHAJ
Druga część rozmowy z Romanem Młodkowskim porusza tematy związane z bliższą i dalsza przyszłością. Co nas czeka, stygnący rozwój, czy rewolucja na miarę wielkich wynalazków XIX wieku? Na jakie innowacje powinniśmy liczyć oraz czego wymagać od siebie i innych w przyszłości.
POSŁUCHAJ
Znana piosenkarka Maryla Rodowicz opowiada w podcaście ANGORY o 30-letniej przyjaźni z Agnieszką Osiecką: Mogę powiedzieć, że Agnieszka była wybitną poetką. Niby to wszyscy wiedzą, ale trzeba ciągle to powtarzać. Zaśpiewałam ponad 100 tekstów Agnieszki, przeżyłyśmy wspólnie bardzo dużo, od wyjazdów na wakacje do Bułgarii, aż po wypadek samochodowy na Mazurach. Nasza znajomość to temat na grubą książkę.
POSŁUCHAJ
Roman Młodkowski, szef stacji Biznes24, dziennikarz ekonomiczny i biznesowy, spróbuje odpowiedzieć m.in. na pytanie o pracę zdalną, a konkretnie o to, czyją jest ona zdobyczą, pracowników czy może bardziej pracodawców?
POSŁUCHAJ
Joanna Rajkowska, to jedna z najważniejszych polskich artystek wizualnych, autorka projektów publicznych, obiektów, filmów. Najbardziej znane prace artystki to: Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich, czyli popularna palma na rondzie de Gaulle’a (2002 – do dziś i Dotleniacz (istniejący w latach 2006–2007). W podcaście Tygodnika ANGORA opowiada m.in. swoich podróżach, rynku sztuki i czasie studiów pod okiem Jerzego Nowosielskiego. W podcaście został wykorzystany utwór 183. rep-podroz-2 (wiolonczela). Autor: Artur Giordano
POSŁUCHAJ
Joanna Rajkowska, to jedna z najważniejszych polskich artystek wizualnych, autorka projektów publicznych, obiektów, filmów. Najbardziej znane prace artystki to: Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich, czyli popularna palma na rondzie de Gaulle’a (2002 – do dziś i Dotleniacz (istniejący w latach 2006–2007). W podcaście Tygodnika ANGORA opowiada m.in. o trwającej w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki wystawie instalacji „Rhizopolis”. W podcaście został wykorzystany utwór 183. rep-podroz-2 (wiolonczela). Autor: Artur Giordano
POSŁUCHAJ
Prof. Marek Palczewski codziennie ogląda telewizyjne "Wiadomości" TVP. Robi to z zawodowego obowiązku, nie dla przyjemności. W podcaście Skarbiec Angory mówi Tomaszowi Barańskiemu o roli mediów publicznych i podaje liczne przykłady, gdzie TVP staje się głosem jedynie jednej partii politycznej.
POSŁUCHAJ
Jacek Sut rozmawia z Iloną Łepkowską, scenarzystką seriali i licznych kinowych szlagierów. To osoba, wokół której narosło ostatnio sporo kontrowersji w związku z jej ostrymi i szczerymi komentarzami na temat otaczającej nas rzeczywistości.
POSŁUCHAJ
Druga część rozmowy z Iloną Łepkowską. Scenarzystką i producentką filmową. W rozmowie z Jackiem Sutem Ilona Łepkowska powraca do afery szczepionkowej i próbuje odpowiedzieć na pytanie, co by mogło się stać, żebyśmy byli bardziej solidarni wobec zagrożenia, jakie niesie pandemia.
POSŁUCHAJ
Szymon Bartnicki. Rocznik 1990 r. Pracował w redakcji tygodnika "Piłka Nożna", w Legii Warszawa, gdzie prowadził stronę internetową Akademii Piłkarskiej oraz w portalu PZPN "Łączy nas piłka". Hazardzista. Opowiada o swoim uzależnieniu od bukmacherki, terapii i stopniowym wychodzeniu na prostą. Dziś prowadzi bloga "Postaw na siebie". Autorem podcastu jest Tomasz Barański.
POSŁUCHAJ
Jan Zygmuntowski, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego i współprzewodniczący Polskiej Rady Ekonomii podejmie się odpowiedzi na pytania o przyszłość ludzi kultury i sztuki. Jak ekonomista patrzy na sytuację twórców w dobie niegasnącej epidemii, kiedy walka toczy się nie tylko z wirusem, ale też w świecie cyfrowym? Dlaczego Facebooka nie interesuje, co umieszczamy? I dlaczego właśnie teraz jest najlepszy czas, aby odbudować spółdzielczość i tworzyć artystyczne kolektywy? >>>Jacek Sut, aktor, reżyser, producent telewizyjny, scenarzysta i pisarz, autor powieści „ Pod powierzchnią nieba”. W swoim podcaście próbuje odpowiedzieć na pytania o przyszłość sztuki. Dokąd pandemia zaprowadzi artystów i ich dzieła, które od wybuchu pandemii wlewają się szerokim i niekontrolowanym strumieniem do sieci? Jak zadbać o odbiorcę, który staje naprzeciw potężnej fali różnorodnych treści? Skąd zdobyć narzędzia do jej filtrowania i wartościowania? Jak zmieni to konsumpcję dóbr kultury w przyszłości?
POSŁUCHAJ
Tomasz Sikora to niezwykła postać polskiej fotografii. W podcaście Tygodnika ANGORA opowiada o tym, co zrobił w życiu, i co w fotografii. Krzywi się, gdy w odniesieniu do swojej działalności fotograficznej słyszy słowo sztuka. Podczas rozmowy przeprowadzonej 27.01.2021 roku w Mięćmierzu k/Kazimierza Dolnego nad Wisłą w subtelny sposób objaśnia świat (nie tylko świat fotografii) i wyjaśnia, co najbardziej go fascynuje. W podcaście został wykorzystany utwór 183. rep-podroz-2 (wiolonczela). Autor: Artur Giordano
POSŁUCHAJ
Dr Mirosław Oczkoś, absolwent łódzkiej PWSFTviT oraz SGH w Warszawie, wykładowca i doradca wizerunkowy. Komentator telewizji m.in. TVN24, Polsat News i Superstacja oraz licznych stacji radiowych. W tym podcaście spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak utrzymać własną wiarygodność w sieci i co wspólnego z emocjami ma informacja. >>>Jacek Sut, aktor, reżyser, producent telewizyjny, scenarzysta i pisarz, autor powieści „ Pod powierzchnią nieba”. W swoim podcaście próbuje odpowiedzieć na pytania o przyszłość sztuki. Dokąd pandemia zaprowadzi artystów i ich dzieła, które od wybuchu pandemii wlewają się szerokim i niekontrolowanym strumieniem do sieci? Jak zadbać o odbiorcę, który staje naprzeciw potężnej fali różnorodnych treści? Skąd zdobyć narzędzia do jej filtrowania i wartościowania? Jak zmieni to konsumpcję dóbr kultury w przyszłości?
POSŁUCHAJ
Piotr Ikonowicz przez dwie kadencje był posłem na Sejm RP, a od lat prowadzi Kancelarię Sprawiedliwości Społecznej. Wspólnie z żoną i grupą współpracowników codziennie pomaga ludziom, którzy zostali bezdomni, a także tym, którym komornik chce odebrać majątek życia. To rozmowa o wartościach i wyborach. O tym, co może nadać życiu sens. Autorem podcastu jest Tomasz Barański
POSŁUCHAJ
W drugim odcinku podcastu Jacek Sut rozmawia z Maciejem Wojtyszką, pisarzem, reżyserem i wykładowcą w warszawskiej Akademii Teatralnej. Tym razem na sytuację twórcy spojrzymy w szerszym kontekście, choć nie obędzie bez gorzkich refleksji. >>>Jacek Sut, aktor, reżyser, producent telewizyjny, scenarzysta i pisarz, autor powieści „ Pod powierzchnią nieba”. W swoim podcaście próbuje odpowiedzieć na pytania o przyszłość sztuki. Dokąd pandemia zaprowadzi artystów i ich dzieła, które od wybuchu pandemii wlewają się szerokim i niekontrolowanym strumieniem do sieci? Jak zadbać o odbiorcę, który staje naprzeciw potężnej fali różnorodnych treści? Skąd zdobyć narzędzia do jej filtrowania i wartościowania? Jak zmieni to konsumpcję dóbr kultury w przyszłości?
POSŁUCHAJ
Jacek Sut, aktor, reżyser, producent telewizyjny scenarzysta i pisarz, autor powieści „ Pod powierzchnią nieba”. W swoim podcaście próbuje odpowiedzieć na pytania o przyszłość sztuki. Dokąd pandemia zaprowadzi artystów i ich dzieła, które od wybuchu pandemii wlewają się szerokim i niekontrolowanym strumieniem do sieci? Jak zadbać o odbiorcę, który staje naprzeciw potężnej fali różnorodnych treści? Skąd zdobyć narzędzia do jej filtrowania i wartościowania? Jak zmieni to konsumpcję dóbr kultury w przyszłości? >>>Gośćmi pierwszego odcinka są Edyta Jungowska i Rafał Sabara. Aktorsko-reżyserska para, która już dziesięć lat temu przeniosła znaczną część swojej aktywności do, wtedy jeszcze raczkujących, mediów elektronicznych. Dzięki temu mogą patrzeć na obecną sytuację twórców z szerszej i głębszej perspektywy. Być może pandemia tylko ujawniła problemy tlące się w świecie kultury i sztuki od dawna.
POSŁUCHAJ
Mikołaj Zając jest szefem i założycielem firmy doradczej Conperio, która specjalizuje się w zwalczaniu pracowniczej absencji chorobowej. W rozmowie opowiada o tym, jak wygląda w Polsce walka z plagą nadużywania zwolnień lekarskich. Kto i kiedy ucieka na lewe zwolnienia lekarskie i jak do pracy jego firmy podchodzi ZUS? Wywiad z Mikołajem Zającem ukazał się w "Tygodniku Angora" 15 listopada 2020 r.
POSŁUCHAJ
Maurycy Polaski to aktor, absolwent krakowskiej PWST, współzałożyciel Kabaretu pod Wyrwigroszem. W Skarbcu Angory opowiada o tym, dlaczego nie ma go już w tym znanym, krakowskim kabarecie i jak realizuje się artystycznie w przedłużającym się okresie pandemii.
POSŁUCHAJ
Janusz Palikot po latach spędzonych w Sejmie opowiada czytelnikom Tygodnika Angora o swoich politycznych wyborach. Wyjaśnia, dlaczego postawił wrócić do biznesu. Szczera rozmowa o skandalach, alkoholu, Kościele i życiu. Życiu takim, którego potem człowiek nie będzie żałował.
POSŁUCHAJ
Boże Narodzenie to dla wielu czas refleksji i zadumy nad krętymi drogami naszego życia. Wojciech Dymitrow (l. 84) po 40 latach pracy w Stanach Zjednoczonych, wrócił niedawno do Polski. Przed emigracją był cenionym dziennikarzem „Życia Warszawy”. Nigdy nie należał do PZPR, a poglądy polityczne sprawiły, że został zwolniony z dziennika. Życie bohatera tej rozmowy jest przepołowione na dwie części: okres amerykański i czas spędzony w komunistycznej Polsce lat 1950-1970. Wojciech Dymitrow wspomina w podcaście Angory wydarzenia, które uformowały go jako człowieka. Zastanawia się też nad tym, co przyniesie przyszłość, życie w Polsce?
POSŁUCHAJ
Kuba Korczak - szef kuchni, promotor idei Zero Waste, ecoinfluencer oraz kulinarny ambasador ruchu Slow Food opowiada w Skarbcu Angory o znaczeniu dobrego jedzenia w naszym życiu. Słuchacze otrzymują też kilka rad, jak godnie przeżyć Boże Narodzenie w kuchni. https://www.instagram.com/kuba_korczak/
POSŁUCHAJ
Współwłaściciel Mazurkas Travel, mecenas sztuki Andrzej Bartkowski, opowiada "Tygodnikowi Angora", jak pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami jego życie. W podcaście o tym, jakie emocje towarzyszą przedsiębiorcy, gdy telefony kontrahentów przestały dzwonić, a pracownicy czekają na wypłatę, bo mają rodziny do wyżywienia. Wywiad z Andrzejem Bartkowskim został opublikowany w 45. numerze Tygodnia Angora (8.XI.2020)
POSŁUCHAJ
Uznana za jedną z najciekawszych artystek młodego pokolenia. Monika Misztal w 2012 roku ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych. W podcaście Tygodnika Angora mówi o swoich lękach, radościach i traumach. W rozmowie tłumaczy, dlaczego ludzie z jej obrazów są smutni i mają powykrzywiane twarze. Usłyszała, że jest ikoną piekła, ale jednocześnie jej twórczość to afirmacją życia, bo jak mówi Tomaszowi Barańskiemu: "słońce też mi świeci".
POSŁUCHAJ
Podcast Tygodnika Angora, to głównie rozmowy z autorami i bohaterami tekstów do naszego pisma. Zaproszeni goście komentują najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne. Zaprasza: Tomasz Barański
POSŁUCHAJ