Zalogowanie się jest jednoznaczne z akceptacją naszego REGULAMINU w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja 30.01.2015 r.)

REJESTRACJA
Akceptuję REGULAMIN
(wymagane)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Westa Druk sp. z o.o. w Łodzi. (wymagane)

MAZURSKI WORK-LIFE BALANCE!

Niegdyś Mazury utożsamiano jedynie z let­nią ucieczką na koniec świata. Bogate życie kojarzyło się z wielkim miastem. Dziś już wiemy, że za rozwój cywilizacji trzeba zapła­cić wysoką cenę. W tym kontekście, luksusem nieosiągalnym dla większości Polaków, stają się Mazury - rezerwat dobrego, wartościowe­go życia.

Ikona aplikacji Airly wyświetla się na wielu smartfonach na pierwszej stronie. Badanie ja­kości powietrza staje się porannym rytuałem za­nim otworzymy okno, nim wyjdziemy z domu. Kiedyś w polskich rozgłośniach radiowych od­czytywano stany wód w Odrze, dziś podaje się alerty smogowe. Czyste powietrze wysokiej ja­kości, o którym jeszcze kilka dekad temu nikt nie myślał, jest coraz bardziej unikalną wartością, która decyduje o naszym zdrowiu i samopoczu­ciu i która sprawia, że każdy metr kwadratowy w Zielonych Płucach Polski okazuje się bezcenny.

Lecz aby oddychać pełną piersią, czyste po­wietrze nie wystarczy. Wysoka jakość życia to dobre warunki do mieszkania, pracy, rozwoju i relaksu. Patrząc na mapę Polski z perspekty­wy stolicy, trudno się domyślić, że w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich gospodarka ma się dobrze, a idea zrównoważonego rozwoju i ochrony walorów przyrodniczych nie wyklucza rozkwitu przemysłu. Współczesny przemysł to niekoniecznie gigantyczne dymiące kominy, ale ekologiczne przetwórstwo żywności, tartaki, produkcja jachtów i wiele innych branż, które z jednej strony wpisują się w krajobraz Mazur, a z drugiej osiągają światowy poziom i swoje produkty eksportują do wielu krajów.

Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz unijne programy wsparcia przyciągnęły na Mazury wielu inwestorów z Polski i Europy, którzy do­ceniają walory tego regionu. Zmodernizowana infrastruktura drogowa oraz lotnisko uczyniły Mazury miejscem, do którego można dotrzeć łatwiej i szybciej niż kiedykolwiek. Przez region przebiega łącząca Kraków, Warszawę i Gdańsk droga ekspresowa S7. Układ komunikacyjny wkrótce domkną odcinki dróg S8 i S16, a to sprawia, że zarówno z Gdańska, jak i stolicy do- jedziemy na Mazury w dwie godziny. Tyle samo trwa podróż samolotem z Londynu, zaś wybie­rając transport lotniczy, z Krakowa na Mazury dotrzemy w 70 minut.

Zmieniający się wizerunek Mazur dotyczy również turystyki. Tego, kto nie był tu od dekady, zaskoczy szeroki wachlarz oferty hotelowej - od swojskich agroturystyk, przez designerskie pen­sjonaty i odrestaurowane pruskie pałace, różno­rodne hotele z ofertą SPA. Jest w czym wybierać.

Fenomen Mazur tkwi w tym, że zarówno miłośnicy podróżowania z plecakiem i gitarą, jak również turyści poszukujący luksusowych destynacji odnajdą na Mazurach coś dla siebie. Tutaj natura i kultura żyją w pojednaniu. Podob­nie jest z pracą i z wypoczynkiem. Work-life ba­lance to filozofia, której nie trzeba na Mazurach specjalnie forsować. Tu się po prostu tak żyje.

Podczas gdy cały świat pędzi do przodu, Ma­zury rozwijają się w myśl własnej koncepcji, czyli tak, aby żyło się dostatnie i komfortowo, nie tracąc przy tym naturalnych zasobów, któ­rych wartość z każdym rokiem szybuje w górę. A to z kolei przyciąga chętnych z całej Polski, co daje Mazurom perspektywę całorocznego sezo­nu turystycznego. Ci bardziej przewidujący już dziś kupują tu swój kawałek ziemi, żeby za jakiś czas móc wystartować z biznesem tam, gdzie żyje się najlepiej.

Dlatego, myśląc o pracy czy własnym bizne­sie, warto zwrócić uwagę nie tylko na perspek­tywy rozwoju, ale również miejsce, w którym będziemy wydeptywać ścieżki kariery.